STREFA WIEDZY

​Wyjątkowo korzystne warunki do uprawy soi

2024-02-22

​Wyjątkowo korzystne warunki do uprawy soi Nieobsiane pola po buraku i kukurydzy warto przeznaczyć pod uprawę soi. Tej roślinie nie przeszkadza aktualny nadmiar wody, bo termin siewu przypada na drugą połowę kwietnia.


>>Czytaj więcej

Siew soi w ogrzaną glebę

2023-04-21

Siew soi w ogrzaną glebę W zależności od regionu kraju, siew soi zalecany jest w terminie od 20 kwietnia do 5 maja, bez względu na wczesność odmiany. Soję należy wysiać w ogrzaną glebę, gdy jej średnia dobowa temperatura na głębokości siewu osiągnie wartość 10-12oC.


>>Czytaj więcej

Jak prawidłowo przygotować stanowisko do siewu soi?

2023-04-04

Jak prawidłowo przygotować stanowisko do siewu soi? Głównym celem wykonania działań przygotowujących glebę do siewu soi jest zniszczenie chwastów, stworzenie sprzyjających warunków do kiełkowania i wschodów oraz usunięcie z powierzchni pola kamieni.


>>Czytaj więcej

Regulacja zachwaszczenia w uprawie soi

2022-01-18

Regulacja zachwaszczenia w uprawie soi Jednym z bardzo ważnych elementów w uprawie soi jest kontrola zachwaszczenia. Soja może być wysiewana zarówno w wąskich, jak i szerokich rzędach. W obu przypadkach możliwe jest zastosowanie herbicydów i odchwaszczanie mechaniczne (używanie pielników)


>>Czytaj więcej

W jaki sposób siać soję?

2020-04-02

W jaki sposób siać soję? Istnieje wiele rozbieżnych opinii na temat optymalnej ilości wysiewanych nasion soi w przeliczeniu na 1 ha, a przez to również odpowiedniej szerokości między rzędami.


>>Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszą odmianę soi?

2020-03-25

Jak wybrać najlepszą odmianę soi? Wybór właściwej odmiany rośliny uprawnej stanowi jeden z najważniejszych czynników warunkujących opłacalność produkcji wszystkich gatunków. Szczególne znaczenie ma on w przypadku soi, która dotychczas nie była w Polsce uprawiana na większą skalę.


>>Czytaj więcej
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.