STREFA WIEDZY

​Jak skutecznie zwalczyć chwasty w uprawie soi?

2024-04-26

​Jak skutecznie zwalczyć chwasty w uprawie soi? Walka z chwastami na plantacji soi jest kluczowym elementem prawidłowego wzrostu i rozwoju uprawianych roślin oraz ich plonowania. Dlatego ważne jest opracowanie przemyślanej strategii i dobór skutecznych herbicydów.


>>Czytaj więcej

Szczepionka szczepionce nie równa

2024-02-05

Szczepionka szczepionce nie równa Dostępne na rynku preparaty bakteryjne cechują się zróżnicowaną skutecznością, niemniej brakuje oficjalnych danych na ten temat. Dlatego w ramach Funduszu Promocji Roślin Oleistych podjęto próbę stworzenia takiego rankingu.


>>Czytaj więcej

Najczęściej popełniane błędy w uprawie soi

2023-04-24

Najczęściej popełniane błędy w uprawie soi Pomimo wzrastającej powierzchni uprawy soi w Polsce, nadal popełniane są błędy, które wpływają na wysokość oraz jakość plonu. Eliminacja tych błędów jest prosta i stwarza optymalne warunki do uprawy soi z sukcesem.


>>Czytaj więcej

Szczepienie soi bakteriami brodawkowymi

2023-04-20

Szczepienie soi bakteriami brodawkowymi Planując uprawę soi z sukcesem, nie możemy zapomnieć o przedsiewnym zaszczepieniu nasion bakteriami brodawkowymi, gdyż bakterie symbiotyczne Bradyrhizobium japonicum nie występują naturalnie w polskich glebach.


>>Czytaj więcej

Potrzeby pokarmowe soi i jej nawożenie

2023-03-20

Potrzeby pokarmowe soi i jej nawożenie Soja na tle innych roślin uprawnych posiada bardzo zróżnicowane potrzeby nawozowe. Wynika to z tego, iż nasiona soi posiadają bardzo bogaty i zróżnicowany skład materiałów zapasowych.


>>Czytaj więcej

Soja – wymagania klimatyczne i glebowe

2023-03-10

Soja – wymagania klimatyczne i glebowe Przyjrzyjmy się bliżej warunkom, które należy zapewnić soi, by roślina ta mogła optymalnie się rozwijać i dawać satysfakcjonujące plony. Wbrew wielu obawom bardzo duża powierzchnia użytków rolnych nadaje się do prowadzenia uprawy soi z sukcesem.


>>Czytaj więcej

Żerowanie gołębi

2020-05-27

Żerowanie gołębi Wielu plantatorów w początkowej fazie rozwoju soi spotyka się z problemem żerowania gołębi na polach. Co przyczynia się do takich komplikacji?


>>Czytaj więcej
Dziękujemy! Twój formularz kontaktowy został wysłany.
Błąd! Twój formularz nie został wysłany, spróbuj ponownie.